globuli 3163133 19202 compressor777

Dawkowanie leku jest uzależnione od tego, czy są to choroby ostre czy przewlekłe oraz od tego, w jakim stanie jest organizm.

 

 

Choroby ostre

Do chorób ostrych należą takie choroby, który są mocne i krótkotrwałe takie jak przeziębienie bóle gardła, katary itd.
Zasada jest taka, że na początku stosuje sie leki homeopatyczne często, nawet co 1 godzinę, w miarę poprawy zwiększając odstępy miedzy kolejnymi dawkami. Z reguły pierwsze 2-3 dni stosuje sie 6-10 razy dziennie, potem można juz 3 x dziennie. Jak choroba przejdzie to sie nie bierze, aby nie przestymulować organizmu.

Czyli początkowo co 1 godzinę po 3 granulki do wyssania (lub rozpuszczone w wodzie z użyciem plastikowej łyżeczki; nie używać metalowej). Można maksymalnie 10 razy dziennie. Po opanowaniu kryzysu można podawać rzadziej 5-6 razy dziennie. Im będzie lepiej tym rzadziej podawać schodząc do 3 x dziennie. Jak przejedzie to nie podawać.

Stosuje się tu potencje: 5ch i 9ch.

 

 

Choroby przewlekłe

Do chorób przewlekłych należą choroby, które trwają długo i organizm nie może sobie z nimi poradzić. Mogą to być też także problemy natury emocjonalnej, lęki, depresje czy nerwice. W zależności od kondycji organizmu podaje sie na dwa sposoby


Pierwszy sposób

Podajemy średnie lub wysokie potencje rzędu 30ch, 200ch lub 1000ch raz na miesiąc lub na inny dłuższy czas w zależności do choroby. Jednak nie podajemy tu leku tak często jak w przypadkach ostrych. Tu działamy bodźcem, który potrzebuje czasu, aby zareagować i zacząć cos zmieniać. Stad musimy czekać i obserwować. Podanie kolejnych dawek zbyt często przestymuluje organizm i może utrudnić reakcje samo regeneracji. Jako dawkę leku podaje sie również 3 granulki.

 

Drugi sposób

Jeśli organizm jest wyczerpany to podajemy potencje średnie lub nawet niskie czyli 15 ch lub 9ch. Piętnastki podajemy co 2-3 dni a dziewiątki można brać 1-3 razy dziennie w zależności od stanu chorego. Im będzie mu lepiej tym można bardziej zwiększać siłę leku (podawać wyższa potencję) robiąc większe przerwy miedzy kolejnymi dawkami. 

Uwagi

Leki najlepiej podawać nie z jedzeniem, miedzy posiłkami. Chodzi o to, aby w ustach nie było smaku żadnej innej substancji, jedzenia czy napoju. Dotyczy to także umycia zębów! Jeśli mamy smak pasty to nie bierzemy leku homeopatycznego. Zasada jest taka, że lek wchłania sie juz w śluzówkach jamy ustnej stad obce smaki mogą zaburzyć do wchłanianie.
Kolejna ważna rzecz - jeśli mamy 2-3 leki, co często sie podaje w chorobach ostrych, to warto brać je osobno, robiąc przerwę miedzy nimi chociaż te 10-15 minut.

Adres i dane

Gabinet Homeopatii. Łukasz Dobrzyński

ul. Boh. Westerplette 9 gabinet 310

65-034 Zielona Góra

tel. 697 755 393

Czynne

pon-pt 12.00-20.00

sb. 10.00-16.00

Jesteśmy na facebooku